Limonata
Limonata nedir?
Limonata limondan elde edilen bir içecektir. Çok sevidiğimiz limonatayı, çocukluğumuzdan damağızda kalan lezzete uygun olarak eski usullere göre yapmaktayız.
limonata faydaları nelerdir ?
İçindeki sitrik asit aknelerle mücadelede önemli rol oynamaktadır. Nezle ve grip gibi soğuk algınlığı hastalıklarında önleyici olmaktadır. Ağızdaki ve dişlerdeki bakterileri öldürerek ferah, kokusuz bir nefes sağlar. Toksinlerin atılmasına yardımcı olmaktadır. Sakinleştirici etkisi bulunmaktadır.
Limonata hakkında bilmediklerimiz.
C vitamini vücut için ihtiyaç duyduğunda suda çözülen bir vitamindir. Bu nedenle vücutta uzun süreli saklanmadığı için günlük alınması gereken bir vitamindir. Günlük alınmayan c vitamini eksiliği deri ve diş etlerinde sorunlara neden olmaktadır.
Limonatanın zararları, yan etkileri nelerdir?
Tansiyonu düşürücü özelliği olduğundan düşük tansiyon hastalarının dikkatli olması gerekmektedir. Vücuda fazla ekşi besinler almak uzun sürede vücudu yormakta ve erken yaşlanmasına sebep olmaktadır. Alkol alan kişiler limonata sonrası yada öncesi fazla miktarda alkol kullandıklarında baş ağrısına sebep olabilir.

Evde yapılmış limonata lezzetinde Günseven Limonata'yı sunuyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular